| Miasteria.pl 2007-2013 |
Zaloguj się przez Facebook

Centrum Nauki Kopernik - Warszawa Hot

Centra kultury | Wybrzeża Kościuszkowskiego - Zajęcza - Warszawa
3.5/5
 
Recenzji: 18

Opis miejsca

Centrum Nauki Kopernik Warszawa

Centrum Nauki Kopernik powstaje w Warszawie, nad samą Wisłą. Będzie to jedna z pierwszych takich instytucji w Polsce.

Siedziba Kopernika powstaje w centrum Warszawy, nad samą Wisłą. Zostanie wybudowana nad tunelem Wisłostrady u zbiegu Wybrzeża Kościuszkowskiego i ul. Zajęczej.

Centrum nauki to:

* królestwo eksperymentów ? w Centrum Nauki Kopernik znajdą się setki interaktywnych urządzeń, na których dzieci, młodzież i dorośli będą przeprowadzać doświadczenia wyjaśniające, jak funkcjonuje świat wokół nas. Tu chodzi o zrozumienie zjawisk, a nie pokazywanie historii rozwoju nauki, jak w klasycznych muzeach techniki.
* raj dla ciekawych świata ? u nas można, a nawet trzeba, dotykać eksponatów i samodzielnie wykonywać na nich eksperymenty. Obserwując przebieg doświadczenia oraz jego rezultaty, bez problemu można zrozumieć nawet skomplikowane zjawiska.
* przygoda i świetna zabawa - każdy, kto odważy się trochę poeksperymentować przekona się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Wiek zwiedzającego nie ma znaczenia ? wystawy są tak pomyślane, by każdy znalazł tu coś dla siebie.
* miejsce magnetyczne - eksperymentując w centrach nauki spędza się całe dnie i wielokrotnie do nich wraca.
* podglądanie przyszłości ? zaprezentujemy rozwiązania technologiczne, nad którymi naukowcy dopiero pracują.

Centrum Nauki Kopernik jest instytucją kultury. To wspólna inicjatywa Miasta st. Warszawy, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wystawy :

Wystawa Eksperymentuj

Wystawy stałe - projekty:

- świat w ruchu
- człowiek i środowisko
- najmłodsi
- strefa światła
- korzenie cywilizacji
- generacja
- park odkrywców

Można tu pościgać się z ludzkim sercem, poznać granice własnego słuchu czy zostać pogromcą piorunów. Na wystawie Eksperymentuj! trudno się nudzić.

Ekserymentuj - To pierwsza wystawa przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Składa się ze stanowisk z naukowymi zabawami i doświadczeniami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii czy matematyki. Zostały one tak przygotowane, by zwiedzający mogli samodzielnie, całkowicie bezpiecznie eksperymentować i dzięki temu zrozumieć dane zjawisko. Przy każdym stanowisku znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanych procesów, dodatkowymi informacjami służą też obecni na wystawie animatorzy.

Eksperymentuj! to wystawa objazdowa - jest łatwa do złożenia i rozstawienia oraz przewożenia z miejsca na miejsce, może stanąć w szkolnej auli, domu kultury czy gminnym ośrodku. Miała premierę w czerwcu 2006 roku na Pikniku Naukowym w Warszawie, gdzie w ciągu jednego dnia odwiedziło ją kilkanaście tysięcy osób, a do poszczególnych stanowisk ustawiały się długie kolejki. Od września 2006 roku podróżuje po dużych i małych miejscowościach, by ich mieszkańcy mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Z powodzeniem była też pokazywana za granicą - w Barcelonie podczas Katalońskiego Tygodnia Nauki i w Brnie podczas imprezy "Nauka na Starym Mieście".

Na wystawie Eksperymentuj! można ciekawie spędzić czas, poszerzyć swoją wiedzę, zrozumieć niezrozumiałe dotychczas naukowe prawa, a przede wszystkim dobrze się bawić. I to niezależnie od wieku. Coś dla siebie znajdą tu zarówno rodzice i dziadkowie z kilkuletnimi dziećmi, jak i dorośli bez dzieci, uczniowie oraz studenci.
Wystawa jest także interesującą propozycją dla szkół. Nauczyciele mogą uczynić z niej nietypowy element lekcji czy zajęć pozalekcyjnych, podczas których będą tłumaczyć działanie praw przyrody czy rozmawiać o zawodzie naukowca.

Planetarium w Centrum Nauki Kopernik

Do Kopernika przyjechał z Japonii Megasta. Megastar - supernowoczesny projektor gwiazdowy, który wyświetli w planetarium Centrum Nauki Kopernik 20 mln gwiazd.


Dodatkowo w sali na 140 miejsc o kształcie kuli, w której jest już gotowy sferyczny ekran (projekcje będą wyświetlane dookoła widzów i w górze nad ich głowami) oraz widownia, znajdą się jeszcze dwa projektory cyfrowe o bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki nim będzie można przeżywać iluzję np. lotu w kosmos, zbliżania się do poszczególnych planet czy galaktyk.

Na krawędzi sferycznego ekranu są projektory laserowe przeznaczone na różne rozrywkowe pokazy, np. filmy z koncertów rockowych. Kiedy dodamy dymiarki, światła, na ekranie pojawią się atrakcyjne animacje, dojdzie muzyka z głośników o mocy 10 tys. watów - wtedy doświadczamy czegoś, co nazywa się totalnym "zanurzeniem w obrazie".

Planetarium skrywa się w bryle o czerwonawych elewacjach ze szkła, znajduje się blisko bulwaru i Wisły. Jego forma ma się kojarzyć z wielkim rozżarzonym głazem, okruchem z kosmosu. Obok widać już Park Odkrywców ze sceną na wodzie (tu będą organizowane imprezy plenerowe i koncerty).

Do budynku planetarium będzie można wejść bez konieczności kupowania biletu, by zobaczyć, jak wygląda jego przestrzeń od środka: bryła z żelbetu (z widownią, średnica 16 m) opakowana w konstrukcję ze stali, na której rozpięta jest elewacją ze szkła z tysiącami kropek nadruku, które chronią przed słońcem.


W dolnej partii budynku, blisko wejścia, jest planowana kawiarnia, kolejna ma się pojawić na dachu planetarium. Widać z niego przez osłony ze szkła tzw. ogród geologiczny urządzony już na dachu pozostałych części Kopernika - z galeriami wystawowymi, Wisłę, most Świętokrzyski i Stadion Narodowy.
Planetarium, może stanowić największą atrakcję CNK.

Planetarium zostanie otwarte 19 czerwca.


Godziny otwarcia:
od godz. 10 do 20,
w piątki i weekend - do 21.

Bilety:
normalny 16 zł.
W cenie - projekcja nieba a także film.


Centrum Nauki Kopernik

ul. Mokotowska 17
00-640 Warszawa,
tel.: 022-492 05 05;
faks: 022-492 05 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
http://www.kopernik.org.pl

Źródło opisu: http://www.kopernik.org.pl

Zdjęcia miejsca - Centrum Nauki Kopernik - Warszawa

Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Album autora miejsca
Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Album autora miejsca
Posiadasz więcej ciekawych zdjęć powiązanych z tym miejscem ? Możesz dodać je do opisu tego miejsca
Źródło zdjęć (album autora) : http://www.kopernik.org.pl

Dojazd i lokalizacja miejsca - Centrum Nauki Kopernik - Warszawa

Wydarzenia powiązane z tym miejscem

Niestety nie znaleziono wydarzeń powiązanych z tym miejscem

Użytkownicy którzy odwiedzili bądź zamierzają odwiedzić to miejsce

Recenzje, komentarze i opinie do miejsca

Przeciętna ocena wystawiona przez 1 użytkownika(ów)

Ocena 
 
3.5  (1)
Twoja ocena
Ocena
Twój komentarz/opinia (wymagane)*
    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
Recenzent: Anonim ( gość )    Kwiecień 09, 2013
Ocena 
 
3.5

Ocena z poprzedniej wersji serwisu, obliczona na podstawie 46 głosów.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 0Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Maj 08, 2012

Osobiście byłam na feriach było BIŚCIE , polecam atrakcje nie do poznania:lol:

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Listopad 04, 2011

Największa atrakcja stolicy: ma już milion odwiedzin! w rok po otwarciu !. Codziennie przez galerie Centrum Nauki "Kopernik" przewija się 4 tys. gości. Liczba zwiedzających w ciągu roku sięgnęła miliona. Z okazji przypadających 5 listopada pierwszych urodzin Kopernika w sobotę - tort dla zwiedzających i warsztaty.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 3Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Wrzesień 07, 2011

Zwichnięte nadgarstki, rozcięte głowy, pocięte palce i potłuczone kolana. W Centrum Nauki Kopernik nietrudno o wypadek jeśli nie przestrzega się zasad bezpieczeństwa i instrukcji obsługi eksponatów

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 1
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Maj 29, 2011

Wolność - to temat trzydniowej konferencji, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik. Przyjechało blisko 1000 osób z 44 krajów świata.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 0Nie 2
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Kwiecień 21, 2011

Do Kopernika przyjechało z Japonii jajowate urządzenie. Ma metr wysokości, waży 80 kg. To Megastar - supernowoczesny projektor gwiazdowy, który wyświetli w planetarium Centrum Nauki Kopernik 20 mln gwiazd - :lol: fan ;)

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 4Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Marzec 02, 2011

Już w czwartek otwarcie galerii RE: generacja adresowanej do tzw. młodych dorosłych w wieku 17-25 lat. A w niej - prawdziwe emocje, uczucia, polityka, seks i roboty.
Całe Centrum Nauki "Kopernik" zostanie otwarte, bo do tej pory działała tylko jego część. Na 1,1 tys. m kw. czeka 80 nowych multimedialnych i interaktywnych eksponatów.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 1
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Luty 23, 2011

Od otwarcia Centrum Nauki Kopernik w Warszawie placówkę odwiedziło już ponad 200 tysięcy osób wow :D :lol: :-*

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 1
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Listopad 30, 2010

Na części z ok. 350 urządzeń do testowania i zabawy są przyklejone smutne ikonki z informacją: "Chwilowo nie działam". Niemiecka i holenderska jakość nie wytrzymuje konfrontacji z energią naszej młodzieży, bo Polak potrafi :D :lol: :lol: :-* :sad:

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 3Nie 0
Zgłoś tę recenzję
kkika2009 ( 1709 pkt ) Recenzent: kkika2009 ( 1709 pkt )    Listopad 17, 2010
Top 10 Recenzent   -   Zobacz wsyzstkie moje recenzje

Centrum Nauki Kopernika bardzo ciekawe miejsce.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 3Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Listopad 04, 2010

zabawa nauką - świetne miejsce :) dla dużych i małych Polecam !!!

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 4Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Listopad 01, 2010

wszystko mnie interesuje, chcę poznać więcej.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 4Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Październik 31, 2010

Już 5 listopada, spektaklem "Wielki Wybuch" w reżyserii Petera Greenewaya i Saskii Boddeke Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zainauguruje swoją działalność. Na gości "Kopernika" czeka m.in. 5 stałych galerii i 360 interaktywnych eksponatów.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 1
Zgłoś tę recenzję
Exumer ( 409 pkt ) Recenzent: Exumer ( 409 pkt )    Sierpień 02, 2010
Top 10 Recenzent   -   Zobacz wsyzstkie moje recenzje

Centrum Nauki - Wspaniały Pomysł.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 4Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Sierpień 02, 2010

W Centrum Nauki "Kopernik" stanęła wielka maszyna latająca, która nawiązuje do wynalazków Leonarda da Vinci. Rozpoczął się montaż dzieł sztuki zainspirowanych nauką. To miejsce, gdzie współistnieć ma ze sobą nauka i sztuka.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Lipiec 09, 2010

Powstaje nowy ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik z obłędnym widokiem na Wisłę, zieleń praskiego brzegu i kosz Stadionu Narodowego.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Maj 12, 2010

Nad wodą, z galerią sztuki w zieleni, planetarium, ogrodami na dachu, plażą i sceną, a w środku moc atrakcji. Centrum Nauki "Kopernik" zwraca miasto w stronę bulwaru i Wisły

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Kwiecień 29, 2010

Budynek Centrum Nauki "Kopernik" zostanie otwarty w pierwszych dniach września. Tymczasem już CNK zainicjowało akcje artystyczno-multimedialne.
Centrum Nauki "Kopernik" już rozpoczął swoją działalność.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 0
Zgłoś tę recenzję
 

Zobacz również podobne miejsca

Chopin Salon w Warszawie
Smolna 14 - Warszawa
Niewidzialna Wsytawa Warszawa
Al. Jerozolimskie 123a - Warszawa
MadeByYou Sam pomaluj ceramikę Warszawa
Górskiego 6 - Warszawa
Dalekowschodnie Centrum Kulturalno  Sportowe SOTO Warszawa
ul. Karolkowa 28 - Warszawa
Kluboksięgarnia Wrzenie Świata Warszawa
Gałczyńskiego 7 - Warszawa
Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury Warszawa
Belwederska 25 - Warszawa
Dom Kultury ZACISZE Warszawa
ul. Blokowa 1 - Warszawa
Dom Kultury Stokłosy Warszawa
ul. Lachmana 5 - Warszawa
Dom Kultury
ul. Wiślicka 8 - Warszawa
Dom Kultury SMB Imielin Warszawa
ul. Dereniowa 6 - Warszawa

Informacje prawne