| Miasteria.pl 2007-2013 |
Zaloguj się przez Facebook

Klub Tenisowy Break - Marysin Warszawa

Tenis | Korkowa 78 - Warszawa
2.0/5
 
Recenzji: 2

Opis miejsca

STOWARZYSZENIE KULTURY FIZYCZNEJ KLUB TENISOWY BREAK

KT Break jest Stowarzyszeniem istniejącym w obecnej formie od 2005r. Jednak jego historia siega kilkunastu lat wstecz kiedy to na początku lat 90 ? tych, przy współpracy z Fundacja Rozwoju Tenisa Orlica powstał ten preżnie działający klub. W ciagu lat rozwineliśmy owocną współprace z urzedem dzielnicy Warszawa ? Rembertów oraz Wawer, a także z wieloma firmami i przedsiębiorcami. Obecnie dysponujemy bazą ośmiu kortów, tj. czterech w Rembertowie przy ul. Strażackiej i czterech w Marysinie przy ul. Korkowej, ponad to korty w Rembertowie są kryte w sezonie zimowym dwiema halami pneumatycznymi.

1) trenerzy;

Kadrę naszych szkoleniowców stanowią wykwalifikowani instruktorzy, trenerzy, absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, byli zawodnicy. Zajęcia dydaktyczne prowadzą:

- Trener klasy I Andrzej Caruk, prezes FRT Orlica, wieloletni członek zarządu i współzałożyciel PSTT (Polski Stowarzyszenie Trenerów Tenisa), wykładowca UW, organizator kursów instruktorskich, absolwent m.in. AWF.

- Trener klasy II Michal Caruk, prezes KT Break, członek Rady Trenerow Woj. Mazowieckiego, absolwent AWF, były zawodnik.

- Trener klasy II Bolesław Szmyd, specjalista od przygotowania fizycznego, członek PZT team, absolwent AWF.

- Trener klasy II Michał Guzinski, sekretarz KT Break, absolwent AWF.

- Instruktor Magdalena Szmyd, była zawodniczka .

- Instruktor Paweł Caruk, były zawodnik.

- Instruktor Anna Jastrzebska.

2) zawodnicy, szkółki;

KT BREAK jest oficjalnym, licencjonowanym członkiem Polskiego Związku Tenisowego. Nasza szkoła liczy aktualnie ok. 130 członków, z czego 100 stanowią dzieci i młodzież uprawiajaca tenis rekreacyjnie lub w ramach inicjacji dyscypliny, a ok. trzydzieścioro to zawodnicy turniejowi biorący udział w rozgrywkach na terenie województwa, Polski i Europy. Zajęcia grup rekreacyjnych odbywają się zgodnie z kanonami specyfiki nauczania tenisa, w grupach 4 ? 6 osobowych, a wiek naszych adeptow waha się od 4,5 lat aż do młodzieży licealnej 17 ? 18-nasto letniej. Zawodnicy stanowią grupę uczestniczacą w turniejach wszystkich kategorii wiekowych tj. krasnale, skrzaty, młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy.

3) najlepsze wyniki ostatnich sezonów;

Zawodnicy KT BREAK biorą udział w rozgrywkach na terenie Warszawy, Polski jak również na arenie międzynarodowej. Osiągają wysokie miejsca w rankingach ogólnopolskich, tj. nasi krasnale są czołowymi zawodnikami w regionie, w kategorii skrzatów Aleksandra Olszewska zajmuje 3 lokate w Polsce, mamy wielu dobrze rokujących młodzików, a wśród juniorów (18 lat), mamy dwóch zawodników w czołowej 20 (Michał Gajc i Paweł Kur),a w pierwszej ?setce? jest ich aż 6 ( m.in. Mikołaj Caruk, jedna z naszych nadziei tenisowych). Również w wyczynowej kategorii open, seniorskiej nasi zaczynaja coraz wyraźniej zaznaczać swoją obecność.

4) obozy, zgrupowania;

KT BREAK jest organizatorem wielu obozów i zgrupowań. W okresie wiosennym i jesiennym wyjeżdżamy na cykliczne zgrupowania kondycyjne, przygotowujace naszych zawodników do sezonów (letniego i zimowego). Akcje te odbywają się w Centralnych Ośrodkach Sportu w Zakopanem i Cetniewie. W okresie ferii zimowych, przy współpracy z biurem podroży Astur, wyjeżdżamy na zagraniczne obozy narciarsko-snowboardowe liczące corocznie ok. 30-40 osób. W tym roku jedziemy do Włoch w terminie 08.02-17.02.2008r. Letnie wakacje są okresem, w którym organizujemy obozy o charakterze tenisowym, tj. regularnie odbywają się 2-3 turnusy krajowe i przynajmniej jeden zagraniczny, ok. 30 osobowy (w tym roku Grecja, 1.08-14.08). W obozach krajowych bierze udział średnio ok. 40 osób/turnus, w wieku od 5,6 do 17,18 lat. W tym roku bylismy w Białej Podlaskiej (22.06-5.07 i 5.07-19.07), a także na obozie tenisowo-golfowym (20.06-29.06).

5) turnieje, zawody, kursy;

KT BREAK jest organizatorem dużej liczby turniejów. W tenisie okres startowy składa się z dwóch sezonów, letniego i zimowego. Zarówno podczas jednego jak i drugiego odbywają się u nas turnieje o rożnej randze i zasięgu! Ogólnie w ciągu roku organizujemy ok. 20 turniejów , począwszy od turniejów regionalnych WTK 5 (Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny rangi piątej), w liczbie ok. 10 rocznie, przez turnieje MWM 4 (Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego, turniej rangi czwartej) i MW 4 (Mistrzostwa Warszawy, turniej rangi czwartej), w liczbie 5-6 rocznie, Aż do turniejow OTK s1 i s2 (Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne serii pierwszej i drugiej, tj. rankgi 3 i 4), w liczbie 2-4 rocznie. Nasz klub organizuje również turnieje okazjonalne, tj. Turniej o puchar Burmistrza Rembertowa, Turnieje urodzinowe, minitenisowe (talentiadowe), turnieje firmowe itp. Jedną z nowych akcji w naszym klubie jest kurs szkoleniowy instruktorów tenisa, pierwsza edycja odbyła się na jesień 2007r. następna miała miejsce na wiosne 2008r. (20.04-26.04 .2008r.). Jest to część specjalistyczna kursu na instruktorów tenisa, w którym wzieło udział 20 młodych pretendentów do tytułu instruktora tenisa, a wykładowcami byli m.in. nasi trenerzy, Andrzej Caruk, Michal Caruk, Bolesław Szmyd.

Adresy telefony:
Marysin Warszawa
ul. Korkowa 78 ,
tel. 0-501-279-704

Rembertów
ul.Strazacka 121,
tel. 0-504-708-930

http://www.tenisbreak.pl

Źródło opisu: http://www.tenisbreak.pl/index.php?id=106

Zdjęcia miejsca - Klub Tenisowy Break - Marysin Warszawa

Klub Tenisowy Break - Marysin Warszawa
Klub Tenisowy Break - Marysin Warszawa
Album autora miejsca
Posiadasz więcej ciekawych zdjęć powiązanych z tym miejscem ? Możesz dodać je do opisu tego miejsca
Źródło zdjęć (album autora) : http://www.tenisbreak.pl/index.php?id=10

Dojazd i lokalizacja miejsca - Klub Tenisowy Break - Marysin Warszawa

Wydarzenia powiązane z tym miejscem

Niestety nie znaleziono wydarzeń powiązanych z tym miejscem

Użytkownicy którzy odwiedzili bądź zamierzają odwiedzić to miejsce

Recenzje, komentarze i opinie do miejsca

Przeciętna ocena wystawiona przez 1 użytkownika(ów)

Ocena 
 
2.0  (1)
Twoja ocena
Ocena
Twój komentarz/opinia (wymagane)*
    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
Recenzent: Anonim ( gość )    Kwiecień 09, 2013
Ocena 
 
2.0

Ocena z poprzedniej wersji serwisu, obliczona na podstawie 5 głosów.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 0Nie 0
Zgłoś tę recenzję
 

Zobacz również podobne miejsca

Akademia Tenisowa Juana Carlosa Ferrero
Podskarbińska 14 - Warszawa
WTS Orzeł
Podskarbińska 14 - Warszawa
Klub Tenisowy Stegny
Inspektowa 1 - Warszawa
Klub sportowy
Krakowska 16 - Warszawa
Klub tenisowy
Puławska 531 - Warszawa
Klub Tenisowy
Wał Miedzeszyński 161 - Warszawa
Hala tenisowa
Piłsudskiego 117 - Warszawa
Akademia Sportu i Rekreacji
Belgradzka 4/63 - Warszawa
Korty tenisowe w Parku Kultury Powsin
Maślaków 1 - Warszawa
Korty tenisowe Miedzeszyn
Wał Miedzeszyński 161 - Warszawa

Informacje prawne