czw.. lip 18th, 2024

Park krasnala jest to park zabaw położony przy Al. Wolności 11 w Nowej Soli niedaleko przystani kajakowej.

Jest miejscem idealnie nadającym się zarówno dla najmłodszych jak i dla osób w starszym wieku. Znajdą tu mnóstwo atrakcji: figury z bajek, wiklinowy labirynt, zjeżdżalnie, huśtawki itp.

Park Krasnala słynie z największego krasnala na świecie, który został wpisany do Księgi Guinnessa. Krasnal mierzy 541 centymetrów, nazywa się Soluś.

Nad placem zabaw czuwa Soluś- największy krasnal świata, który mierzy pięć metrów czterdzieści jeden centymetrów.

W parku do dyspozycji gości znajdują się miejsca przeznaczone na grilla.

Obiekt otwarty jest od rana do wieczora, a wstęp bezpłatny. Do parku zaglądają codziennie przedszkolaki i uczniowie z miejscowych szkół. Czeka tu na nich sporo atrakcji.

Park Krasnala to także dobre miejsce na weekendowe rodzinne wypady. Można tu wypocząć. Słychać śpiew ptaków. Jest zielono, czysto i kolorowo. Dużo rabatek, drzew i krzewów. W kilku miejscach stoją grille. Wystarczy przynieść węgiel drzewny, kiełbaski i zrobić sobie piknik. Jest scena, a przed nią ławeczki.

I są oczywiście figury ogrodowe – egzotyczne zwierzaki, których dzieci nie odstępują na krok. Bo fajnie jest bez obaw pokołysać się na trąbie słonia.

Miasto szykuje kolejne niespodzianki dla najmłodszych, planuje też powiększenie parku o pięć hektarów, znajdzie się tu i coś dla młodzieży – m.in. cztery korty tenisowe, plac do minigolfa, tor dla rowerów BMX i quadowisko?

Krasnalowe Mini Zoo
W naszym Krasnalowym Zoo każdego dnia pojawiają się nowe zwierzaki. Przyjechały do nas kozy oraz

króliki. Czekamy z niecierpliwością na rodzinę danieli, sarny, pawie, wiewiórki oraz inne wspaniałe zwierzęta. Mamy nadzieję że zwierzaki wywołają uśmiech na twarzy u nie jednego dziecka:)

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Krasnalowego Mini Zoo w Parku Krasnala.

Sala Zabaw „Solusiowa Przystań” Park Krasnala Nowa Sól

Specjalnie dla najmłodszych pociech przygotowaliśmy trzypoziomową konstrukcję do zabawy, w której w skład wchodzi między innymi:

suchy basen z piłeczkami

zjeżdzalnia tubowa (do basenu z piłeczkami)

tor przeszkód

trampolina

trzy mega zjeżdżalnie

salka urodzinowa

kącik playstation 3

Zapraszamy dzieci indywidualnie do wspólnej zabawy z rówieśnikami. Rodzice mogą uczestniczyć w zabawie

albo odpocząć przy kawie lub herbacie obserwując swoje pociechy. Oferujemy także opiekę nad dziećmi.

Organizujemy przyjęcia urodzinowe !!!!

Godziny
Pon – Pt.: 09:00 – 19:00
Sob. – Niedz.: 09:00 – 20:00
Parkowanie Parking

Kontakt

e-mail: info@park-krasnala.pl

UWAGA:
W sprawie rezerwacji oraz potwierdzeń przyjazdów
prosimy o kontakt pod nr tel. 512 266 009

Adres
Park Krasnala
Al. Wolności 11
67-100 Nowa Sól
(za mostem zwodzonym, kierunek Wolsztyn)

Tel. kom. 500 236 871 (Marcin)

Kontakt
info@park-krasnala.pl
www.park-krasnala.pl

Park Linowy Przygoda Park Wisła – lipiec 2006 rozbudowany, w tym trasa zjazdowa – tyrolki (6 zjazdów na linie, najdłuższy – 110 m) oraz trasa dla dzieci – na niedużej wysokości z łatwymi przeszkodami.

Po rozbudowie park oferuje 5 tras, 55 przeszkód oraz prawie 700 m łącznej długości tras.

Przygoda Park Wisła – nowy sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w parku stworzonym w naturalnym środowisku. Park zawiera rozmaite trasy powietrzne, przeszkody linowe przeznaczone dla każdej osoby.

Wiele jest przeszkód podnoszących adrenalinę np. skok tarzana, zjazd tyrolką, wiewiórowe belki, ale wszytko to odbywa się pod zabezpieczeniem i pod okiem wyszkolonych instruktorów. Osoby przestrzegające regulaminu Parku są w 100% bezpieczne. Koncepcja Parku zachowuje wszelkie warunki bezpieczeństwa.

Park linowy Przygoda Park obejmuje 5 tras – na każdej z nich znajduje się 15 przeszkód różnego rodzaju.

TRASA ŻÓŁTA

 • od 115 cm wzrostu,
  łatwa trasa dla dzieci,
  poprowadzona na niedużej wysokości.

TRASA ZIELONA

 • od 130 cm wzrostu,
  dla dzieci i młodzieży,
  o umiarkowanej trudności.

TRASA NIEBIESKA

 • od 150 cm wzrostu,
  dla młodzieży i dorosłych,
  o średnim stopniu skali trudności.

TRASA CZERWONA

 • od 150 cm wzrostu,
  dla dorosłych,
  na dużych wysokościach.

TRASA KAMIKAZE

 • od 150 cm wzrostu,
  ekstremalne zjazdy na linach,
  najdłuższy zjazd w Polsce – 150m!

PRZYGODA PARK specjalizuje się w organizacji aktywnego wypoczynku dla każdego. Organizujemy imprezy dla firm, pikniki rodzinne dla zakladów pracy, imprezy dla klientów indywidualnych. Naszym niewątpliwym atutem jest, to iż posiadamy własny bardzo duży teren w centrum Wisły, na którym jesteśmy w stanie zorganizowac wszelkie imprezy niezapomniane i obfitujące w wiele atrakcji. Organizujemy również imprezy na terenie całego kraju. Posiadamy własny rozbudowany obiekt noclegowy o wysokim standardzie, z gastronomią w bezpośrednim, bliskim sąsiedztwie samego centrum Wisły oraz Przygoda Parku.

NASI PRACOWNICY posiadają odpowiednie doświadczenie, które pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa, wysokiej, jakości świadczonych usług i niezapomnianych wrażen. Nasza oferta jest bogata w atrakcje, które poszukują firmy i klienci indywidualni, tworzymy przygody, o których pamięta sie latami, a Ci, którzy nam zaufali wracaję po nowę dawkę emocji. Na życzenie naszych klientów ubezpieczamy wszystkich uczestników zajęć, zapewniamy obsługę medyczną i ubezpieczenie OC. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, a Wasze cele w organizacji imprez będą spełnione.

Cennik: Pojedyncze przejścia

Dzieci do lat 12lat 25 zł
Osoby powyżej 12lat 30 zł
Kamikaze(2 przejścia)25 zł

Pakiet Promocyjny: 3 trasy + trasa kamikaze (1 przejazd)
Dzieci do lat 12 – 35 zł
Osoby powyżej 12 lat – 40 zł

Czas przebywania na trasach to 1 godzina i 15 minut ( w tym czasie można spokojnie przejść 3 trasy)Cena obejmuje wypożyczenie sprzętu alpinistycznego, szkolenie instruktażowe oraz opiekę instruktorów pilnujących bezpieczeństwa na trasach.
Park Linowy Przygoda Park w okresie zimowym czynny jest za wcześniejsza rezerwacją – minimum 10 osób.

Przygoda Park znajduje się w centrum Wisły, przy głównej drodze z Ustronia do Brennej(tuż obok skoczni narciarskiej/ za torami kolejowymi).

Przygoda Park Wisła
ul. Kolejowa (obok ulicy Przy Skoczni);
Wisła

tel. 0 509 547 094
tel. 0 602 120 429
email: info@przygodapark.com

http://www.integracja.przygodapark.com
http://www.parklinowy.eu/

Park Linowy Spychowo

 • Stanica Wodna Spychowo

Park Linowy Spychowo to 47 przeszkód, których łączna długość wynosi ok. 600 metrów, godzinna zabawa zawieszona nad ziemią na wysokości od 5 do 10 metrów.

Zapraszamy Państwa do Parku Linowego Spychowo położonego na terenie Stanicy Wodnej Spychowo w lasach Puszczy Piskiej, w miejscu w którym szlak Krutyni wpływa do Jez. Spychowskiego. Gwarantujemy aktywny wypoczynek na łonie natury, wyśmienitą i bezpieczną zabawę z dreszczem emocji pod okiem profesjonalnej kadry instruktorów.

Park Linowy Spychowo to 47 przeszkód, których łączna długość wynosi ok. 600 metrów, godzinna zabawa zawieszona nad ziemią na wysokości od 5 do 10 metrów. Różnorodność przeszkód nie pozwoli na nudę, tyrolki oferują maksimum prędkości i zabawy, kładki sprawdzą Państwa równowagę oraz wiele innych zapewniają niezapomniane wrażenia oraz poczucie wolności z możliwością oglądania krajobrazu mazurskich jezior.

Trasy linowe są zróżnicowane zarówno pod względem wysokości jak i trudności ich pokonywania. W Parku Linowym Spychowo mogą bawić się zarówno klienci indywidualni jak i grupy zorganizowane np. spotkania firmowe i integracyjne.

Goście odwiedzający nasz Park mogą skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej oferowanej przez Restaurację Stanica specjalizującej się w daniach z ryb i kuchni regionalnej oraz Tawerny Pod Modrzewiem z małą gastronomią.

Po skorzystaniu z atrakcji Parku Linowego zapraszamy chętnych do naszej przystani, gdzie można wypożyczyć kajaki i łodzie oraz zorganizować spływ Szlakiem Krutyni.

Zapraszamy !!!

Park Linowy:
Trasa Czerwona
Trasa Zielona
Trasa Niebieska

Cennik Parku Linowego Spychowo

Jedna trasa parku linowego
Bilet indywidualny Bilet grupowy > 10 osób Grupy firmowe
Bilet normalny 25 zł 20 zł kalkulacja indywidualna
Bilet ulgowy
(do 13 roku życia) 20 zł 15 zł
Przejście z instruktorem bilet klienta + 25 zł –

Dwie trasy parku linowego
Bilet indywidualny Bilet grupowy> 10 osób Grupy firmowe
Bilet normalny 40 zł 35 zł kalkulacja indywidualna
Bilet ulgowy
(do 13 roku życia) 35 zł 30 zł
Przejście z instruktorem bilet klienta + 40 zł –

Adres Parku Linowego:

Stanica Wodna Spychowo
ul. Juranda 28
12-150 Spychowo

tel/fax 89 622 52 78
kom. +48 514 788 300
email: info@parkspychowo.pl

Park Linowy w Zgierzu
3 trasy, 49 przeszkód, 523 m łącznej długości tras

Trzy trasy, 49 przeszkód rozpiętych 10 metrów nad ziemią między 522 metrami lin. Drewniane kładki, siatki przypominające ogromne pajęczyny, zawieszone w szeregu liny. Najdłuższy zjazd na linie ma prawie 100 metrów.

Tak w skrócie opisać można park linowy w Zgierzu. Park jest już czynny. Jest to jedyny tego typu obiekt w centralnej Polsce.

W zgierskim parku miejskim powstał park linowy.

Najnowsza atrakcja Zgierza składa się z trzech tras: jednej dla dzieci i dwóch dla starszych osób. Jeżeli jednak ktoś chce spróbować sił na mniejszych wysokościach, może wykupić bilet na najłatwiejszą trasę. Jedynymi ograniczeniami do korzystania z trudniejszych ścieżek jest wzrost i wiek. Na tej o średnim stopniu trudności wymagane jest min. 165 cm wzrostu, bo na takiej wysokości zawieszone są linki. Dzieci muszą także posiadać pisemną zgodę rodziców.

Zgierski park jest jedynym obiektem tego typu w województwie łódzkim, chętnych do wspinaczki nie brakuje.

Tory przeszkód spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Trzy trasy: zielona, niebieska i czerwona, mają różny poziom trudności i przystosowane są dla różnych grup wiekowych. Najłatwiejsza zielona trasa ma około 3 metry wysokości, natomiast czerwony tor dla zaawansowanych wisi 10 metrów nad ziemią.

Zgierski park linowy czynny jest od godz. 14 do 20 w dni powszednie, zaś w weekendy otwierany jest cztery godziny wcześniej. Deszcz nie jest przeszkodą w korzystaniu z atrakcji, problem stanowi tylko silny wiatr, który może kołysać konstrukcją.

Wstęp na łatwą trasę kosztuje 10 zł, na dwie trudniejsze – 20 zł.

Młodzieży szkolnej przysługuje 50 proc. zniżki.

Godziny otwarcia: pn-pt 14 – 20, soboty, niedziele i święta 10 – 20.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Wschodnia 2
95-100 Zgierz
e-mail: mosir-zgierz@wp.pl
tel. 716 49 64, fax 716 36 32

Park Miniatur Latarni Morskich
Park miniatur w Niechorzu (woj. zachodniopomorskie)

Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o Parku w Niechorzu.
Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże.

Nasi przewodnicy przybliżą Wam historię latarnictwa morskiego od zarania dziejów aż po dziś dzień, a miniatury wykonane w skali 1:10 idealnie zobrazują jej rozwój i mnogość form jakie spotkać można od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście.

Park miniatur w Niechorzu (woj. zachodniopomorskie). Modele 25 latarni morskich, można podziwiać w parku tuż obok prawdziwej latarni, która jest symbolem gminy Rewal.

Modele, w skali 1:10, wykonali uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Pomysłodawca Marian Piasecki podobny park stworzył już w Kowarach, gdzie prezentowane są zabytki Dolnego Śląska.

Park w Niechorzu prezentuje miniatury latarni morskich, wykonane w skali 1:10. Jest to druga inwestycja właścicieli znanego i nagradzanego Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.

Park Miniatur Latarni Morskich znajduje się będzie nieopodal plaży, skąd podziwiać można również prawdziwą, niechorską latarnię.

Otwarcie Parku na przełomie maja i czerwca.

Przeciętnie, praca nad jednym modelem trwa około pół roku. Najwięcej pracy pochłonął model latarni z Kołobrzegu. Poza tymi, które znajdują się nad Bałtykiem, w parku w Niechorzu można zobaczyć także latarnie, które służą polarnikom np. z polskiej stacji na Antarktydzie.

Informacje:

Ceny biletów obowiązujące w sezonie 2012

osoby dorosłe: 16 zł
Seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 14 zł
młodzież od lat 14-18: 13 zł
dzieci do lat 14: 12 zł

Ceny biletów z 10% zniżką dla grup liczących powyżej 15 osób

osoby dorosłe: 14,40 zł
Seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 12,60 zł
młodzież od lat 14-18: 11,70 zł
dzieci do lat 14: 10,80 zł

Dzieci do 1 metra wzrostu WSTĘP WOLNY

Ul. Ludna 16
72-350 Niechorze
Tel.: +48 691 977 977

Niechorze, ul. Ludna 16
czynne codziennie: 10.00 – 19.00

Kontakt
tel. 691 977 977
poczta@park-miniatur-latarni.pl
niechorze.park-miniatur.com/pl

Adres »
Park Miniatur Latarni Morskich
ul. Ludna 16
72-350 Niechorze
Zachodniopomorskie

niechorze.park-miniatur.com/pl

Park Miniatur Złota Góra

Park Miniatur Sakralnych zlokalizowany jest w Częstochowie, w pięknej i malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Złota Góra to park, w którym znajduje się 17 najpiękniejszych Świątyń Świata w skali 1:25. Na miejscu dla dzieci przewidziane są place zabaw, utrzymane w konwencji biblijnych wydarzeń.

Witamy w Parku Miniatur Sakralnych zlokalizowanego w Częstochowie, w pięknej i malowniczej scenerii Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Rozmieszczone tu atrakcje ubogacą Wasz czas i doznania kulturalne, artystyczne i religijne. Złota Góra to park, w którym zobaczycie 17 najpiękniejszych Świątyń Świata w skali 1:25, dzieci pobawią się na zaplanowanych z myślą o nich placach zabaw, utrzymanych w konwencji biblijnych wydarzeń, a wszyscy Państwo będziecie mieli okazję do relaksu w malowniczych terenach Złotej Góry.

To idealne miejsce wypoczynku i rekreacji, zlokalizowane u stóp Jasnej Góry, której panoramę można u nas podziwiać ze specjalnych platform widokowych. Atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych ? osób w każdym wieku, pielgrzymów, turystów, duchownych i świeckich, singli i rodzin z dziećmi, na pewno nie zabraknie.

Miniatury światowych sanktuariów teraz w Częstochowie!
Światowe sanktuaria na wyciągnięcie ręki!

Niepowtarzalna okazja zwiedzenia wszystkich najpiękniejszych Świątyń w jednym miejscu – na Złotej Górze w Częstochowie. Już na początku przeniesiecie się w czasie i przestrzeni, oczami św. Jakuba będziecie oglądać hiszpańskie Santiago de Compostela, odwiedzicie Plac św. Piotra w Rzymie, Bazylikę Narodzenia Chrystusa w Betlejem, a także Sanktuaria Matki Bożej w Fatimie, Medjugorie, Lourdes, Montserrat, Altotting, La Salette … Wszystko to z widokiem na Jasnogórski Klasztor. Światowe zabytki sztuki sakralnej są tutaj na wyciągnięcie ręki.

Jest takie miejsce, gdzie nawet najmniejsi mogą poczuć się wielkimi i spojrzeć na świat z perspektywy Guliwera w krainie liliputów! Park Miniatur ?Złota Góra? w Częstochowie to jedyne miejsce w Europie, gdzie na przestrzeni 3,8ha można przemierzyć szlak liczący tysiące kilometrów i odbyć podróż po dwóch kontynentach, nie ruszając się z miasta.

Jeśli interesuje Cię historia najsłynniejszej bazyliki chrześcijańskiego świata, jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób odnaleziono grób św. Jakuba Apostoła, lub jeśli ciekawi Cię co Matka Boża przekazała dzieciom w Fatimie nie czekaj, pędź do Parku Miniatur ?Złota Góra?! Poznaj miniatury 17 najpiękniejszych i najbardziej znanych bazylik, katedr oraz sanktuariów od Portugalii po Armenię.

Przewodnicy w ciekawy i przystępny sposób przybliżą Ci intrygujące, a niejednokrotnie burzliwe, dzieje każdego z obiektów i odpowiedzą na każde pytanie.
Kiedy już znajdziesz się w środku zapnij pasy i trzymaj mocno kapelusz. Bo oto rozpoczynamy jedyną w swoim rodzaju podróż w czasie i przestrzeni! Wędrówka po Parku ?Złota Góra? to spacer ścieżkami mierzącymi prawie 1,5 km długości, który rozpoczynamy od miniatury pierwszej chrześcijańskiej świątyni w dziejach Cesarstwa Rzymskiego, czyli bazyliki św. Jana na Lateranie. Poznajemy jej arcyciekawe dzieje: okoliczności wzniesienia świątyni, oglądamy jej wspaniałą fasadę, wyobrażamy sobie jej ogrom, słuchamy o rezydujących w niej papieżach, przeżywamy pożar bazyliki i jej porzucenie, by szczęśliwie dotrwać do jej odbudowy i przywrócenia dawnej świetności. A to dopiero początek wrażeń, które czekają na Ciebie w Parku Miniatur ?Złota Góra?. Odwiedzisz bowiem antyczne świątynie, spojrzysz na strzeliste gotyckie wierze katedr, zachwycisz się bogactwem barokowych zdobień, ujrzysz orientalną architekturę Ziemi Świętej. Zawędrujesz na daleki brzeg Oceanu Atlantyckiego, przemierzysz Pireneje, dotrzesz na strome, ośnieżone szczyty Alp, by swą wędrówkę zakończyć w dalekiej Armenii. A na to wszystko wystarczy jedno popołudnie!

Artystyczne wykonanie
Wykonane w skali 1:25 przez krakowskich artystów i rzemieślników budowle, dopracowane z pietyzmem i dbałością o każdy detal, umieszczone zostały na tle pięknego kamieniołomu malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Klif stał się opoką całego Parku. Cuda architektury sakralnej otoczone będą roślinnością Edenu z cudownym, rozciągającym się na panoramę Częstochowy, Jasną Górę i okolice niezapomnianym widokiem.

Multimedia
Najnowocześniejsze multimedia i ścieżki edukacyjne pozwolą prześledzić dzieje Maryjnego kultu, wysłuchać Homilii bł. Jana Pawła II, związanych z poszczególnymi miejscami. Na najmłodszych czekać będzie Biblijny Plac Zabaw m.in. z Arką Noego, Wielorybem Jonasza, czy wspinaczką po wieży Babel.

Park Miniatur zlokalizowany jest przy ulicy Wapiennej 8a w Częstochowie.
Na miejscu znajduje się parking dla samochodów, autokarów i busów.

Park Miniatur Sakralnych Złota Góra, zlokalizowany jest na terenie dawnego kamieniołomu w częstochowskiej dzielnicy ?Zawodzie?. Na miejscu zobaczycie 17 najpiękniejszych Świątyń Świata, które zbudowane zostały w skali 1:25 lub 1:10. Wśród obiektów znalazły się m.in.: Ostra Brama w Wilnie, Lourdes, Świątynia Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Altotting, czy La Salette.

Przestrzeń Parku wypełnia się figurami świętych związanych z prezentowanymi obiektami, jak np. Mojżesz, Jan Chrzciciel czy Matka Boża Fatimska z dziećmi. Na turystów odwiedzających Park czekają też platformy widokowe, z których rozciąga się panorama Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

A na naszych milusińskich czeka nowo otwarty Park Atrakcji, który zaprasza do zabawy w Parku Linowym, na trampoliny, ogromnego dmuchańca „Mojżesz”, do Kulkolandu, na przejażdżki Karuzelą i mini go-kartami na Autodromie.

Zarezerwuj bilety telefonicznie lub e-mailowo, dowiedz się więcej o Parku Miniatur.

tel. 0- 691-228-777

Park Miniatur Sakralnych Złota Góra – Częstochowa
Data otwarcia: lipiec 2011

W roku 2012 w Parku będzie się wiele działo, planujemy imprezy plenerowe, weekendy tematyczne; powstaje park linowy, a zimą… zamierzamy oddać do użytku wycią…g narciarski i lodowisko.

Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie – sezon 2013
Godziny otwarcia, ceny biletów oraz atrakcje w Parku Miniatur Sakralnych w sezonie 2013.

GODZINY OTWARCIA:
Pn-Pt: 10:00-18:00
Sb-Nd: 10:00-19:00

CENY BILETÓW:
Normalny: 13,50zł/os
Ulgowy: 13,50zł/os (przysługuje emerytom, rencistom i inwalidom oraz dzieciom i młodzieży szkolnej do lat

18, za okazaniem dokumentu upoważniającego do zniżek, a także grupom min. 8 osób za okazaniem dokumentu

upoważniającego do zniżek)
Rodzinny 2+1: 40zł
2+2: 50zł
2+3: 62,50zł (dwoje dorosłych i jedno/dwoje/troje dzieci)
Bilet wstępu uprawnia wyłącznie do Parku Miniatur.

CENNIK ATRAKCJI:
Park Linowy: 8zł*
Autodrom: 8zł*
Plac Zabaw: 6zł*
Karuzela „Alibaba”: 6zł*
Challanger: 6zł*
Kino 5D: 12zł normalny, 10zł ulgowy*

 • bilet upoważnia jedną osobę do jednorazowego skorzystania z jednej atrakcji.
  Karnet na wszystkie atrakcje: 35zł/os**
  ** karnet upoważnia jedną osobę do nielimitowanych wejść na wszystkie atrakcje w ciągu jednego dnia.
  Nie dotyczy Parku Miniatur.

W załączeniu zdjęcia najwyższej na świecie statuy Błogosławionego Jana Pawła II.

Park Miniatur
tel: 0- 691-228-777
e-mail: info@zlotagora.com

ul. Wapienna 8a
42-200 Częstochowa

http://zlotagora.com/

Park Ujazdowski – park rozciągajacy się wzdłuż Alej Ujazdowskich, pomiędzy ulicą Piękną, a Trasą Łazienkowską.

Został zaprojektowany przez Ogrodnika Warszawy Franciszka Szaniora w 1893 r. w modnym wówczas stylu krajobrazowym. Cechą charakterystyczną takich parków jest płynność linii dróg, linii brzegowych zbiorników wodnych, przestrzenność założenia, krajobraz zorganizowany w malowniczy i staranny sposób za pomocą odpowiedniej aranżacji grup roślin i odpowiedniemu doborowi gatunków. Proste rzędy kasztanowców w zachodniej części parku są od niego starsze i zostały włączone w kompozycję całości.

Ciekawe części parku to staw, skała z kaskadą i pagórek widokowy. Kamienny mostek ponad kanałem był nowatorskim obiektem żelbetowym zaprojektowanym przez Williama Lindleya. Całość dopełniły latarnie gazowe, poidełko, plac zabaw dla dzieci i waga osobowa, kamień pamiątkowy oraz rzeźby: „Ewa” Edwarda Wittiga, „Gladiator” Piusa Welońskiego, ”Perseusz” Theodora Charlesa Gruyere’a. Później dostawiono pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, autorstwa Michała Kamieńskiego.

Na terenie parku znajduje się plac zabaw dla dzieci. Park jest jednym z ulubionych miejsc warszawskich fotografów uwieczniających młode pary w ślubnych strojach. Park jest ogrodzony ozdobnym parkanem i zamykany na noc, przeszedł ostatnio szereg prac, które przywróciły mu świetność.

Założenie parkowe o powierzchni 13 ha. od 1991 roku wpisane jest do rejestru zabytków jako dobro kultury.

Pijalnia wzniesiona została w latach 1911-13 jako obiekt sanatoryjny w stylu klasycystyczno-secesyjnym.

Obiekt połączony jest z dobudowanym w roku 1925 Teatrem Zdrojowym im. M. Ćwiklińskiej.

Przy głównej alei parkowej-sanatorium „Wielka Pieniawa”, wybudowane w 1906 roku.

W parku zdrojowym aleje spacerowe, fontanny i wieloformatowe parkowe szachy dla relaksu i wypoczynku.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska powstał w 2003 r. na terenie dawnej fabryki dywanów. Możemy tu podziwiać miniatury pałaców, klasztorów oraz starówek miast województwa dolnośląskiego, wszystko wykonane w skali 1:25. Przykładowe budowle:

 • Pałac i letnia rezydencja Królów Pruskich w Mysłakowicach
 • Starówka Jeleniej Góry
 • Kaplica św. Wawrzyńca na Śnieżce- Pałac w Karpnikach
 • Świątynia „Wang”
 • Pałac Myśliwski w Bożkowie
 • Opactwo Cysterskiew Krzeszowie
 • Zamek Książ

Park Miniatur stale jest powiększany o nowe obiekty. W miesiącach letnich miniaturowe budowle są prezentowane w parku, natomiast zimą – we wnętrzu dawnej hali.

Motto całego przedsięwzięcia brzmi: „Uśmiechnij się, bo dla ciebie zbudowaliśmy Twoją krainę fantazji”.

Informacje praktyczne

Park jest czynny codziennie w godzinach od 9:00 do 18:00. Jego zwiedzanie trwa około jednej godziny, grupie towarzyszy przewodnik, który przy poszczególnych modelach opowiada ciekawostki związane z przeszłością i stanem aktualnym danego obiektu. Podczas oprowadzania pokazuje się również pracownię, w której powstają nowe modele i wyjaśnia się metody tworzenia poszczególnych elementów. W kawiarence zaś, prezentuje się filmy związane z parkiem i jego obiektami.

Ceny biletów:

 • normalny: 15 zł
 • młodzież 14-18 lat: 12 zł
 • dzieci do lat 14: 11 zł
 • seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 13 zł

Dane kontaktowe:

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
ul. Zamkowa 958-530 Kowary
tel. 075 75 22 242
e-mail: poczta@park-miniatur.com

SKATE PARK

ul. Promienna, „Bulwar Schwabisch Hall” (rolki, wrotki)

ul. Oboźna, „Bulwar Loughborogh” (rowery)

ul. Lwowska przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum Nr 2 (rolki, wrotki)

ul. Promienna/Oboźna/Lwowska

22-400 Zamość