| Miasteria.pl 2007-2013 |
Zaloguj się przez Facebook

Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa Hot

Atrakcje turystyczne | Wapienna 8a - Częstochowa
4.0/5
 
Recenzji: 10

Opis miejsca

Park Miniatur Złota Góra

Park Miniatur Sakralnych zlokalizowany jest w Częstochowie, w pięknej i malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Złota Góra to park, w którym znajduje się 17 najpiękniejszych Świątyń Świata w skali 1:25. Na miejscu dla dzieci przewidziane są place zabaw, utrzymane w konwencji biblijnych wydarzeń.

Witamy w Parku Miniatur Sakralnych zlokalizowanego w Częstochowie, w pięknej i malowniczej scenerii Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Rozmieszczone tu atrakcje ubogacą Wasz czas i doznania kulturalne, artystyczne i religijne. Złota Góra to park, w którym zobaczycie 17 najpiękniejszych Świątyń Świata w skali 1:25, dzieci pobawią się na zaplanowanych z myślą o nich placach zabaw, utrzymanych w konwencji biblijnych wydarzeń, a wszyscy Państwo będziecie mieli okazję do relaksu w malowniczych terenach Złotej Góry.

To idealne miejsce wypoczynku i rekreacji, zlokalizowane u stóp Jasnej Góry, której panoramę można u nas podziwiać ze specjalnych platform widokowych. Atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych ? osób w każdym wieku, pielgrzymów, turystów, duchownych i świeckich, singli i rodzin z dziećmi, na pewno nie zabraknie.


Miniatury światowych sanktuariów teraz w Częstochowie!
Światowe sanktuaria na wyciągnięcie ręki!


Niepowtarzalna okazja zwiedzenia wszystkich najpiękniejszych Świątyń w jednym miejscu - na Złotej Górze w Częstochowie. Już na początku przeniesiecie się w czasie i przestrzeni, oczami św. Jakuba będziecie oglądać hiszpańskie Santiago de Compostela, odwiedzicie Plac św. Piotra w Rzymie, Bazylikę Narodzenia Chrystusa w Betlejem, a także Sanktuaria Matki Bożej w Fatimie, Medjugorie, Lourdes, Montserrat, Altotting, La Salette ... Wszystko to z widokiem na Jasnogórski Klasztor. Światowe zabytki sztuki sakralnej są tutaj na wyciągnięcie ręki.

Jest takie miejsce, gdzie nawet najmniejsi mogą poczuć się wielkimi i spojrzeć na świat z perspektywy Guliwera w krainie liliputów! Park Miniatur ?Złota Góra? w Częstochowie to jedyne miejsce w Europie, gdzie na przestrzeni 3,8ha można przemierzyć szlak liczący tysiące kilometrów i odbyć podróż po dwóch kontynentach, nie ruszając się z miasta.

Jeśli interesuje Cię historia najsłynniejszej bazyliki chrześcijańskiego świata, jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób odnaleziono grób św. Jakuba Apostoła, lub jeśli ciekawi Cię co Matka Boża przekazała dzieciom w Fatimie nie czekaj, pędź do Parku Miniatur ?Złota Góra?! Poznaj miniatury 17 najpiękniejszych i najbardziej znanych bazylik, katedr oraz sanktuariów od Portugalii po Armenię.

Przewodnicy w ciekawy i przystępny sposób przybliżą Ci intrygujące, a niejednokrotnie burzliwe, dzieje każdego z obiektów i odpowiedzą na każde pytanie.
Kiedy już znajdziesz się w środku zapnij pasy i trzymaj mocno kapelusz. Bo oto rozpoczynamy jedyną w swoim rodzaju podróż w czasie i przestrzeni! Wędrówka po Parku ?Złota Góra? to spacer ścieżkami mierzącymi prawie 1,5 km długości, który rozpoczynamy od miniatury pierwszej chrześcijańskiej świątyni w dziejach Cesarstwa Rzymskiego, czyli bazyliki św. Jana na Lateranie. Poznajemy jej arcyciekawe dzieje: okoliczności wzniesienia świątyni, oglądamy jej wspaniałą fasadę, wyobrażamy sobie jej ogrom, słuchamy o rezydujących w niej papieżach, przeżywamy pożar bazyliki i jej porzucenie, by szczęśliwie dotrwać do jej odbudowy i przywrócenia dawnej świetności. A to dopiero początek wrażeń, które czekają na Ciebie w Parku Miniatur ?Złota Góra?. Odwiedzisz bowiem antyczne świątynie, spojrzysz na strzeliste gotyckie wierze katedr, zachwycisz się bogactwem barokowych zdobień, ujrzysz orientalną architekturę Ziemi Świętej. Zawędrujesz na daleki brzeg Oceanu Atlantyckiego, przemierzysz Pireneje, dotrzesz na strome, ośnieżone szczyty Alp, by swą wędrówkę zakończyć w dalekiej Armenii. A na to wszystko wystarczy jedno popołudnie!


Artystyczne wykonanie
Wykonane w skali 1:25 przez krakowskich artystów i rzemieślników budowle, dopracowane z pietyzmem i dbałością o każdy detal, umieszczone zostały na tle pięknego kamieniołomu malowniczej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Klif stał się opoką całego Parku. Cuda architektury sakralnej otoczone będą roślinnością Edenu z cudownym, rozciągającym się na panoramę Częstochowy, Jasną Górę i okolice niezapomnianym widokiem.


Multimedia
Najnowocześniejsze multimedia i ścieżki edukacyjne pozwolą prześledzić dzieje Maryjnego kultu, wysłuchać Homilii bł. Jana Pawła II, związanych z poszczególnymi miejscami. Na najmłodszych czekać będzie Biblijny Plac Zabaw m.in. z Arką Noego, Wielorybem Jonasza, czy wspinaczką po wieży Babel.

Park Miniatur zlokalizowany jest przy ulicy Wapiennej 8a w Częstochowie.
Na miejscu znajduje się parking dla samochodów, autokarów i busów.


Park Miniatur Sakralnych Złota Góra, zlokalizowany jest na terenie dawnego kamieniołomu w częstochowskiej dzielnicy ?Zawodzie?. Na miejscu zobaczycie 17 najpiękniejszych Świątyń Świata, które zbudowane zostały w skali 1:25 lub 1:10. Wśród obiektów znalazły się m.in.: Ostra Brama w Wilnie, Lourdes, Świątynia Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Altotting, czy La Salette.


Przestrzeń Parku wypełnia się figurami świętych związanych z prezentowanymi obiektami, jak np. Mojżesz, Jan Chrzciciel czy Matka Boża Fatimska z dziećmi. Na turystów odwiedzających Park czekają też platformy widokowe, z których rozciąga się panorama Jury Krakowsko-Częstochowskiej.


A na naszych milusińskich czeka nowo otwarty Park Atrakcji, który zaprasza do zabawy w Parku Linowym, na trampoliny, ogromnego dmuchańca "Mojżesz", do Kulkolandu, na przejażdżki Karuzelą i mini go-kartami na Autodromie.

Zarezerwuj bilety telefonicznie lub e-mailowo, dowiedz się więcej o Parku Miniatur.

tel. 0- 691-228-777Park Miniatur Sakralnych Złota Góra - Częstochowa
Data otwarcia: lipiec 2011

W roku 2012 w Parku będzie się wiele działo, planujemy imprezy plenerowe, weekendy tematyczne; powstaje park linowy, a zimą… zamierzamy oddać do użytku wycią…g narciarski i lodowisko.

Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie - sezon 2013
Godziny otwarcia, ceny biletów oraz atrakcje w Parku Miniatur Sakralnych w sezonie 2013.


GODZINY OTWARCIA:
Pn-Pt: 10:00-18:00 
Sb-Nd: 10:00-19:00


CENY BILETÓW:
Normalny: 13,50zł/os
Ulgowy: 13,50zł/os (przysługuje emerytom, rencistom i inwalidom oraz dzieciom i młodzieży szkolnej do lat

18, za okazaniem dokumentu upoważniającego do zniżek, a także grupom min. 8 osób za okazaniem dokumentu

upoważniającego do zniżek)
Rodzinny 2+1: 40zł
               2+2: 50zł
               2+3: 62,50zł (dwoje dorosłych i jedno/dwoje/troje dzieci)
Bilet wstępu uprawnia wyłącznie do Parku Miniatur.


CENNIK ATRAKCJI:
Park Linowy: 8zł*
Autodrom: 8zł*
Plac Zabaw: 6zł*
Karuzela „Alibaba”: 6zł*
Challanger: 6zł*
Kino 5D: 12zł normalny, 10zł ulgowy*
* bilet upoważnia jedną osobę do jednorazowego skorzystania z jednej atrakcji.
Karnet na wszystkie atrakcje: 35zł/os**
** karnet upoważnia jedną osobę do nielimitowanych wejść na wszystkie atrakcje w ciągu jednego dnia.
Nie dotyczy Parku Miniatur.

W załączeniu zdjęcia najwyższej na świecie statuy Błogosławionego Jana Pawła II.


Park Miniatur
tel: 0- 691-228-777
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

ul. Wapienna 8a
42-200 Częstochowa

http://zlotagora.com/

Źródło opisu: http://zlotagora.com/

Zdjęcia miejsca - Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa

Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Album autora miejsca
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa
Album autora miejsca
Posiadasz więcej ciekawych zdjęć powiązanych z tym miejscem ? Możesz dodać je do opisu tego miejsca
Źródło zdjęć (album autora) : http://zlotagora.com/

Dojazd i lokalizacja miejsca - Park Miniatur Sakralnych Złota Góra Częstochowa

Wydarzenia powiązane z tym miejscem

Niestety nie znaleziono wydarzeń powiązanych z tym miejscem

Użytkownicy którzy odwiedzili bądź zamierzają odwiedzić to miejsce

Recenzje, komentarze i opinie do miejsca

Przeciętna ocena wystawiona przez 1 użytkownika(ów)

Ocena 
 
4.0  (1)
Twoja ocena
Ocena
Twój komentarz/opinia (wymagane)*
    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
Recenzent: Anonim ( gość )    Kwiecień 09, 2013
Ocena 
 
4.0

Ocena z poprzedniej wersji serwisu, obliczona na podstawie 144 głosów.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 0Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Kwiecień 07, 2013

13 kwietnia 2013 r. uroczyste odsłonięcie najwyższej na świecie statuy błogosławionego Jana Pawła II - Największy Papież na świecie - prawdopodobnie Rekord Guinnessa !!!

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 3Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Wrzesień 23, 2012

Uprzejmie informuję, iż od poniedziałku,17.09.2012 zmianie ulegają godziny otwarcia Parku.

Poniedziałki 12-17
Wtorek-Piątek 11-17
Sb-Nd 10-17

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 1
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Lipiec 09, 2012

29 czerwca 2012 r. oddaliśmy do użytku Park Atrakcji dla dzieci! Jest to pierwszy tego typu obiekt w Częstochowie, w którym na najmłodszych czekają: Park Linowy, karuzela, kulkoland, autodrom, plac zabaw, trampoliny, dmuchaniec, Salon Gier oraz kolejka. Atrakcje, przeznaczone dla dzieci w wieku 3-13 lat, zapewniają wyśmienitą, całodzienną zabawę! Jest to również doskonałe miejsce na szkolne wycieczki oraz rodzinne wyjazdy. Ponadto plener zachęca do sesji zdjęciowych. Więcej na www.zlotagora.com.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 3Nie 1
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Lipiec 09, 2012

W Parku Miniatur Sakralnych, w ciągu ostatniego miesiąca, zaszło wiele pozytywnych zmian :) 29 czerwca otworzyliśmy drugą część ? Park Atrakcji dla dzieci !!! www.zlotagora.com

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 3Nie 1
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Kwiecień 14, 2012

W roku 2012 w Parku będzie się wiele działo, planujemy imprezy plenerowe, weekendy tematyczne;powstaje park linowy, a zimą… zamierzamy oddać do użytku wyciąg narciarski i lodowisko.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 3Nie 1
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Październik 21, 2011

Proponuje szybko zwiedzac bo nie wroze tej inwestycji dlugiego zycia. Na stronie parku wszystko wyglada jak bajkowy ogrod z ciekawymi miniaturami sakralnymi, rzeczywistosc - coz, tandetne makietki na wapieniu, calosc ogrodzona siatka i przyslonieta czarna
Na stronie parku są zdjęcia w galerii, można je obejrzeć nie wchodząc do parku, nic nie przypomina tandety - przeciwnie, są wykonane z wielką dbałością. Byłem w środku i mogłem się wszystkiemu przyjrzeć. Przypominam Panu, że każdy park jest ogrodzony i to w taki sposób, że nic nie widać z zewnątrz - przykład sławne parki dinozaurów. Proponuje pojeździć po Polsce, pooglądać, a dopiero potem krytykować. Jeżdżę z dziećmi po takich parkach i cieszę się, że u nas coś takiego powstaje. Ale przecież łatwiej jest krytykować, a potem narzekać, że u nas nic nie ma. Cudze chwalicie, swojego nie znacie....

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 7Nie 1
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Sierpień 16, 2011

Proponuje szybko zwiedzac bo nie wroze tej inwestycji dlugiego zycia. Na stronie parku wszystko wyglada jak bajkowy ogrod z ciekawymi miniaturami sakralnymi, rzeczywistosc - coz, tandetne makietki na wapieniu, calosc ogrodzona siatka i przyslonieta czarna szmata (co by podgladaczy zmusic do wejscia na teren i zaplacenia). Za ta kwote lepiej kupic bilet do kina albo dac na dom dziecka, strata czasu !! Dłuzej jak do wiosny 2012 to nie pociagnie, to pewne

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 2Nie 4
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Sierpień 11, 2011

Podany tutaj cennik może wprowadzić w błąd.
Za Rodzinny (2 + 1) zapłaciłam dzisiaj 45 zł...
Skoro już się wybrałam z wnukiem, nie było odwrotu.
Na plus darmowy przewodnik :)
Jeszcze jest wiele do zrobienia. Inwestycja ma szansę, tylko te ceny biletów...
Proszę sprawdzać ceny na ich oficjalnej stronie - nie będziecie zaskoczeni jak ja dzisiaj.
Zobaczymy ponownie za rok :)

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 1Nie 0
Zgłoś tę recenzję
Recenzent: Anonim ( gość )    Sierpień 04, 2011

Jest obecnie 14 miniatur, do końca roku będzie 16, a docelowo 17. Nowy Park Miniatur da pielgrzymom i turystom możliwość obejrzenia najsłynniejszych miniatur światowych sanktuariów. W Parku Miniatur można zobaczyć w skali 1:25 m.in.: Ostrą Bramę z Wilna, rzymską bazylikę św. Jana na Lateranie, portugalską Fatimę, hiszpańskie Santiago de Compostela i Montserrat, Świątynię Grobu Pańskiego z Jerozolimy, Dom Maryi Dziewicy koło Efezu czy bazylikę Narodzenia Pańskiego z Betlejem.

Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? 
Tak 1Nie 0
Zgłoś tę recenzję
 

Zobacz również podobne miejsca

Bastion św. Rocha w Częstochowie
Kordeckiego 2 - Częstochowa
Jasna Góra , Częstochowa
Kordeckiego 2 - Częstochowa
Laserowy paintball w Częstochowie
Wilsona 30 - Częstochowa
Jurajski Gród Park Miniatur Zamków Jurajskich Janów
ul. Częstochowska 14, Piasek - Częstochowa
Aleja Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie
Aleja Najświętszej Maryi Panny Aleja Najświętszej Maryi Panny - III Aleja - Częstochowa
Linia turystyczna Częstochowa - piętrowy autobus
ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 1/31 - III Aleja - Częstochowa
Pałac Raczyńskich Złoty Potok
Złoty Potok - Częstochowa
Dworek Krasińskich Złoty Potok - Muzeum Regionalne
Kościuszki 11 - Częstochowa
Zamek Bobolice
Bobolice - Częstochowa
Ruchoma szopka Olsztyn
Kühna 1 - Częstochowa

Informacje prawne

Wybrane miasto | Zmień miasto
Znasz wiecej ciekawych miejsc w miescie Częstochowa ? Dodaj je do Miasterii, zajme Ci to tylko chwile !